Przeprowadzka wymaga przygotowania i zapakowania nie tylko odzieży, książek czy kosmetyków. Należy jeszcze przewieźć artykuły gospodarstwa domowego, w tym lodówkę. Jest to dość specyficzny sprzęt, dlatego warto dowiedzieć, się jak przetransportować urządzenie do nowego lokum.
Transport lodówki – samo wyłączenie nie wystarczy!
Większość sprzętów AGD, np. kuchenkę, zmywarkę lub pralkę, wystarczy odłączyć od prądu i odpowiednio zabezpieczyć. W przypadku lodówki sprawa jest trochę bardziej złożona. W końcu cały czas przechowujemy w niej pożywienie, więc kiedy tak naprawdę spakować jedzenie? Jeśli zrobimy to za wcześnie, może trzeba będzie wyrzucić żywność, bo się zepsuje? Zgodnie z poradami osób profesjonalnie zajmujących się przeprowadzkami lodówką najlepiej zająć się dzień przed samą przeprowadzką. Cały etap przygotowania urządzenia do transportu po Warszawie jest dłuższy niż w przypadku reszty sprzętu.
Rozmrożenie lodówki przed transportem
Przed zapakowaniem lodówki do samochodu przeprowadzkowego, należy sprzęt rozmrozić. Jeśli tego nie zrobimy, możemy zalać inne kartony, a tym samym zniszczyć ich zawartość. Lodówka nie może mieć żadnego lodu w środku, który pod drodze, pod wpływem temperatury, się rozmrozi. Kolejny etap to dokładne osuszanie i czyszczenie całego sprzętu. Warto do tego użyć starych szmat lub ręczników papierowych, które dokładnie wchłaniają wilgoć. Postępując w ten sposób, mamy całkowitą pewność, że sprzęt będzie suchy i nie dojdzie do żadnych nieprzewidzianych incydentów. Usuwanie zabrudzeń z lodówki również się przyda. Warto zwrócić uwagę na część stojącą najbliżej ścian, ponieważ to jeden z niewielu momentów, kiedy z łatwością usuniemy nagromadzony przez lata kurz.
Zabezpieczenie szklanych półek oraz szuflad lodówki
Praktycznie każda lodówka jest wyposażona w specjalne, szklane półki oraz szuflady. Warto je dokładnie zabezpieczyć, aby się nie uszkodziły podczas transportu po Warszawie. Można je owinąć papierem pakowym lub folią bąbelkową. Nie trzeba ich wyjmować z urządzenia. Można je oczywiście spakować do osobnych pudeł, jednak wtedy warto pamiętać, że trzeba kartony podpisać i dokładnie okleić, aby delikatne elementy nie wypadły. A co zrobić z drzwiami? Lodówka wyposażona jest w specjalne gumy, które zabezpieczają drzwi przed przypadkowym otwarciem. W nowoczesnych urządzeniach są one dość mocne, jednak dla własnego spokoju lepiej dodatkowo zakleić drzwi grubą i trwałą taśmą klejącą.
Transport lodówki w Warszawie
Lodówkę należy przewozić większym pojazdem tak, by stała w pozycji pionowej. Lepiej jej nie kłaść, ponieważ powierzchnia może się znacznie porysować, co nie będzie się dobrze prezentować w nowym mieszkaniu. Dlatego jeśli nie mamy odpowiednio dużego samochodu, można skorzystać z usług profesjonalnych firm transportowych. Po przeniesieniu lodówki do kuchni trzeba odczekać 12 godzin aż ją ponownie włączymy. Warto w tym czasie ją odpowiednio wypoziomować, aby stała prosto, a nie pod kątem. Jeśli już nastąpił ten moment, możemy powoli zapełniać urządzenie ulubionymi smakołykami.