Planujesz przeprowadzkę na terenie Warszawy, ale kompletnie nie wiesz od czego zacząć? Zmiana miejsca zamieszkania to stresujący moment, dlatego warto dobrze się do niego przygotować. Ten poradnik pomoże Ci szybko i sprawnie uporać się z natłokiem przeprowadzkowych dylematów
1. Sortowanie rzeczy do przeprowadzki
Zanim przystąpisz do pakowania, posortuj rzeczy. Sprawdź, co jest potrzebne, a czego już nie używasz. Zbędne ubrania, których już nie nosimy, można oddać znajomym lub przekazać na akcje charytatywne. To samo warto zrobić z kosmetykami, urządzeniami kuchennymi, książkami oraz wszystkimi innymi przedmiotami. Dzięki temu znacznie ograniczymy ilość rzeczy do pakowania. Jeśli wcześniej posortujesz rzeczy, to będziesz mógł ocenić, ile pudeł i kartonów jest Ci potrzebne. Pudła należy zdobyć wcześniej, żeby podczas pakowania się nie rozpraszać.
2. Planowanie przeprowadzki
Dobry plan to podstawa każdego przedsięwzięcia. Dlatego ułóż grafik pakowania. Postaw sobie za cel przejrzeć i zapakować w jednym dniu na przykład ubrania (chyba, że Twoja garderoba pęka w szwach, to daj sobie kilka dni), a w kolejnych dniach książki, kosmetyki czy zwartość kuchni. Ustal też dokładną datę przeprowadzki. To pozwoli ocenić, ile dni nam jeszcze zostało. Jeśli zatem widzisz, że pakowanie idzie Ci wolniej niż przewidywałeś, przyśpiesz pracę.
Planowanie jest potrzebne szczególnie osobom, które nie mają dużo czasu na pakowanie, ponieważ pracują. Nie mogą wtedy poświęcić całego dnia na zajmowanie się przeglądaniem dobytku bądź załatwianiem formalności. Być może będziesz potrzebował kilka dni urlopu, a o tym fakcie trzeba poinformować przełożonego wcześniej.
3. Zorganizuj transport do przeprowadzki
Szybka przeprowadzka w Warszawie zależy także od transportu. Jeśli nie posiadamy auta, to musimy go załatwić. Tutaj jest kilka opcji do wyboru. Można poprosić znajomych lub członków rodziny o pomoc. Warto także skorzystać z usług profesjonalnych firm przeprowadzkowych. Organizowaniem transportu też należy zająć się wcześniej. Firmy transportowe mogą mieć sporo klientów. Szybka przeprowadzka, to dobrze zorganizowana przeprowadzka. A kiedy przewozić rzeczy na terenie Warszawy? Najlepiej wybrać moment, kiedy nie ma dużych korków. Dzięki temu uda nam się szybko przetransportować pudła do nowego miejsca zamieszkania i nie stracimy czasu na stanie w korkach.
4. Podpisuj pudła przeprowadzkowe
Przeprowadzka nie kończy się tylko na zapakowaniu dobytku i przewiezieniu. Kolejny etap to rozpakowywanie pudeł i umieszczenie wszystkie w szafkach w odpowiednim miejscu nowego mieszkania. Dlatego warto podczas pakowania podpisać pudła. Napisy: ubrania, talerze, kosmetyki, ręczniki czy pościel na pewno pomogą nam podczas rozpakowywania.
5. Załatw wcześniej formalności
Przeprowadzka często wiąże się z formalnościami. Należy wypowiedzieć umowę najmu lub rozwiązać umowę z dostawcą internetu. Pamiętajmy, aby to zrobić w odpowiednim momencie, aby nie płacić za wynajem mieszkania, w którym już nie mieszkamy. Dlatego przed zaplanowaniem przeprowadzki, sprawdźmy, jakie daty widnieją na wszystkich naszych umowach.